Je to komplexní opatření k vyhlazení nebo snížení počtu škodlivých hlodavců. Účelem deratizace mohou být preventivní opatření nebo represivní opatření.

Preventivní deratizace
Je základním předpokladem k tomu, aby likvidace nežádoucích drobných hlodavců byla úspěšná a měla systematický trend. Cílem soustavného preventivního působení je především omezovat a zhoršovat životní a existenční podmínky pro příslušný druh a čeleď hlodavců.

Represivní deratizace
Provádí se buď samostatně v místech zjištěného výskytu škodlivých hlodavců, nebo může být součástí, popř. následnou fází preventivních postupů eradikace populace těchto nežádoucích živočichů.
Způsoby provádění deratizace
Chemická metoda
Operujeme s látkami se selektivní toxicitou škodlivým hlodavcům. Hodnotí se jako zatím nejspolehlivější a také nejužívanější metoda.Nejpoužívanějším postupem je kladení požerových nástrah obsahující vysoce účinné rodenticidy druhé a třetí generace ve formě granulí nebo tuhých bloků. Ve výjimečných případech používáme sypké nástrahy vlastní výroby.
Fyzikální metoda
S využitím pasti a sklopce k přímé, fyzické likvidaci jedinců nebo i celých skupin, nelze však očekávat větší jak 5 -10% efekt.
Nabízíme tyto metody deratizace:

Velkoplošná deratizace měst a obcí, větších i menších správních celků.

Likvidace hlodavců v těžko přístupných prostorách, šachtách, potrubích, v kanalizačních řádech

Celoplošné deratizace areálů a objektů podniků , bytových družstev apod.

Deratizace v potravinářském průmyslu, výrobnách a skladech, správních budovách, obchodních střediscích

Individuální zásahy rodinných domů a zemědělských usedlostí apod.

Likvidace hlodavců na golfových hřištích a zatravněných sportovištích

Zpracování harmonogramu DDD prací v systému HACCP.